שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום חמישי, 19/05/2022 - 04:20
כמות צפיות למאמר זה: 2824
שער חשמלי

שערים חשמליים

(מאת: אלקטרו)
29/08/12

שערים חשמליים – אמצעי האבטחה של המחר, היום והאתמול

אחד מהמוצרים המשמשים להגנה על האדם, מערכת, תכולה או אזור מפני סכנה אפשרית הצפויה לו, הם שערים חשמליים.
אבטחה מכילה כמעט תמיד שימוש כלשהו בשער החשמלי, והוא נפוץ בכל סוגי האבטחה: אבטחת אישים תעשה שימוש בשער חשמלי בנקודות התורפה והשהייה הנפוצה והתדירה של האדם – בביתו ובעבודתו למשל; אבטחת מבנה תכיל כמובן מספר מערכות של שער חשמלי: בכניסה לחניה, בכניסה לבנין, ובדלתות פנים שונות; גם אבטחת יישובים תכיל ראשית כל בפתח הגדר החיצונית סוג כלשהו של שער חשמלי; וגם אבטחת מידע תכיל בכספות ובמגננות אינטררקום ודלתות פנים סוגי שער חשמלי, עוד לפני השער החשמלי שבאבטחות הדיגיטליות במחשב עצמו.

שערים אלקטרוניים וחשמליים מסוג מיוחד

אולם ניתן כיום להבין ששערים חשמליים אינם רק מציאות רצויה מקנת ומשרת בטחון בימינו, שלבטח תמשיך לשרת אותנו גם בעתיד. שערים חשמליים מסוגים שונים היו גם בשימוש אבות ואבות אבותיהם בדורות הקודמים. קחו לדוגמא למשל את הסיפור המרתק של 'צ'יין – הום' chain home. צ'יין הום היתה שרשרת עמדות מכם לאורך חופה המזרחי של אנגליה שנבנתה לפני ובמהלך מלחמת העולם השניה, בכדי להתריע בפני תקיפות מטוסים גרמניים, כפי שאמנם התרחש בפועל בבליץ על לונדון ותקיפות חוף אחרות.

לקראת מלחמת העולם השניה נפוצו בבריטניה שמועות בגין קרני מוות רדולוגיות בפיתוח ובשימוש הגרמנים. מערכת הבטחון דרשה ממומחה בגלי רדיו בשם רוברט ווטסון ואט חוות דעת אודות האימה. ווטסון שלל את קיום קרני המוות, והציע במקביל למערכת הבטחון רעיון לגלוי מטוסים בעזרת המכם, שישמש כמעין שער כניסה החשמלי מזהה ביחס לתנועת מטוס גרמני אפשרית מצויה רצועת החוף הבריטית בחשיפה מסוכנת: אין לה עומק אסטרטגי להגנה – אוקיאנוס שיגן עליה כעל ארצות הברית או שטח יבשה כסיני המגנה על מצרים.

ווסטון קיבל אשור להוכיח בניסוי את יעילות ואמינות ההמצאה. בכדי לא לעורר שאלות מיותרות החליטו לא לבנות מתקן שידור גלי רדיו נפרד, ובמקום זאת להשתמש באלו המשודרים מהBBC מבלי לדווח להם על כך. אז השתמשו בגלי הרדיו שהפיקה תחנת הרדיו והראו כיצד החזרי קליטת גלי הרדיו ששידרה התחנה מגוף מטוס בריטי מגלים את מיקומו במרחק רב. הניסוי הצליח ונבנו עשרות תחנות מכם לאורך החוף – כשישים. יידוחן היה ביעילות ומהירות נתוב המידע לכוחות הנמ ולמטוסים, שהיו ביעילות גבוהה ומהירה יותר ממערכות מכם נהוגות עד אז. הגרמנים גילו את נחיתותם כשנתקלו שוב ושוב בהגנת נמ ומטוסי הגנה בריטיים, וניסו מאוחר יותר להפציץ את המכמים, וכתגובה הערימו עליהם הבריטים בהמשך שידור גלי רדיו סתמיים מאתרים בסמוך לתחנות שהופצצו.

מאמר נוסף על שערים חשמליים 

שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©