שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום חמישי, 19/05/2022 - 04:11
כמות צפיות למאמר זה: 3036
כרמל שטיחים ופרקט

פרקטים כרמל

(מאת: אלקטרו)
04/07/12

פעם הכל היה ריצוף. כל מי שהיה בונה בית או משפץ בית קיים היה ניגש לחנות המרצפות הקרובה למקום מגוריו ובוחר את המרצפה שאיתה הוא רוצה לכסות את משטחי הרצפה של ביתו. כמובן שכל החלפת ריצוף הייתה כרוכה בהזמנת קבלן ריצוף ומספר ימים של פירוקים ושיפוצים. כיום, תודה לאל יש לנו פרקטים לרפואה. כבר לא צריך לשבור את הריצוף הקיים ולשכור את שירתי הקבלן. בעידן של פרקטים אפשר פשוט לבחור דרך האינטרנט את הדוגמא הרצויה, להזמין ולהתקין באופן עצמאי על גבי הרצפה הקיימת. אין צורך לפלס וליישר קו. פשוט מניחים חתיכות של פרקטים על גבי הרצפה ומכסים בכלום זמן את כל המרחב הדירתי. פרקטים הפכו להיות הטרנד החם של עיצובי הפנים. אם זה חדרי ילדים, מטבחים וחדרי האירוח- כולם הולכים ומתכסים במשטחי פרקטים מרהיבים ביופיים.

ניקוי פרקטים

ישנם לא מעט סיבות להצלחתם של פרקטים לתפוס מקום של כבוד בליבם של הישראלים. ראשית, פרקטים ניתנים להחלפה ולהסרה בקלות יחסית. כפי שכבר ציינו לעיל אין צורך אנשי מקצוע- הכל פשוט יחסית וקל לביצוע. שנית,פרקטים מתנקים בקלות וגם לא צוברים לכלוך יתר על המידה. כתמי שמן ומזון אחרים לא נספגים בהם בקלות. עד לא מזמן הייתה בעיה בכל מה שנוגע לניקוי ושטיפה של משטחי פרקטים. כיום תודות לפיתוחים טכנולוגיים יש כמעט בכל סופר או מרכול תכשירים מיוחדים שמיועדים לניקוי ושטיפה של משטחי פרקטים. הניקוי עצמו אינו צורך כמויות של מים ולכן זמן הניקוי וה"שטיפה" הרבה קצר מאשר ברצפה רגילה. המגע של הרגל על גבי המשטחים של פרקטים הרבה יותר נעים ובריא מאשר על גבי מרצפות. הפרקט סופג את הזעזוע של פעולת ההליכה הרבה יותר טוב מהמרצפה.

פרקטים ובעיות אורטופדיות

מחקרים עדכניים מראים כי בקרב בעלי פרקטים יש הרבה פחות בעיות אורטופדיות ביחס לבעלי רצפות רגילות. לקראת החורף מן הראוי לציין כי פרקטים הם מבודדים לא רעים ולכן גם מאוד מבוקשים כתחליפים לשטיחים המסורתיים. השטיחים שהיינו מורידים מהבוידם בכל חורף , שהיו צוברים אבק בכמויות מסחריות והיה צריך לשאוב ולנקות ולנער היטב לפחות פעם בשבוע איבדו את מקום לטובת פרקטים. לסיכום ניתן לומר כי פרקטים הם הרצפה הרשמית של המחר. כבר אין יותר צורך בריצוף או בשטיחים מקיר לקיר. פשוט פורסים משטחי פרקטים לאורך ולרוחב הדירה ויוצרים סביבה נעימה לעין, נוחה לניקוי ונעימה גם למגע. במילים אחרות, פרקטים זה הרצפה של הדור הבא.

שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©