שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום רביעי, 17/08/2022 - 07:55
כמות צפיות למאמר זה: 2712

ספא

(מאת: )
28/02/12
שירותי ספא החלו להתפתח בעולם לפני קרוב לאמה שנה. או אז בעיירה קטנה בבלגיה שנקראת ספא איתרו מעיין נובע שמימיו הכילו סגולות מרפא. כיום בכל רחבי אירופה יש אלפי נקודות שבהן יש מרכזי ספא שנבנו סביב למעיינות מרפא. בארץ יש לנו שני מרכזי ספא אמתיים, במבוא חמה ובחמי יואב. לצד כל אותם מרכזי ספא אמיתיים, יש גם את אלו המודרניים. מרכזי ספא מודרניים אינם צמודים למעיינות מרפא אלא מציעים שירות מתקדם של מסאז'ים במגוון סוגים, סאונות ועוד שירותי בריאות משלימים כגון טיפולי דיקור סיני, אבנים חמות וכו'. לפני שפונים לבקר באחד ממרכזי הספא, יש לברר איזה טיפולים ואיזה שירותים הוא מעניק. שכן אין אי נעימות ואכזבה גדולה יותר מלהגיע לטיפול בריאות באחד ממרכזי הספא ולגלות שדווקא המסאז' המועדף עליכם או הסאונה העדיפה אינם קיימים או שאינם זמינים. למי שיש העדפות ברורות לגבי אופי הטיפול מומלץ תמיד להזמין מקום מראש. בחו"ל יש מרכזים של טיפולי בריאות שבהם כל הזמנה מוגבלת בזמן. כך שבחלוף פרק הזמן שעליו סוכם ושעליו שולם, צריך לפנות את המקום לטובת לקוחות אחרים. בארץ כמובן המדיניות יותר גמישה וניתן לשהות בספא כמה זמן שחפצים, אפילו עד שסוגרים. 

שירותי ספא

בארץ יש עשרות אם לא מאות מרכזי ספא איכותיים למדי. ניתן למצוא בכל נקודת ישוב מרכזית מספר מרכזי ספא לבחירה. כמובן שי רמות ואיכויות שונות של שירותי ספא. ישנם מרכזי ספא שמציעים מגוון מסאז'ים לעומת כאלו שמסתפקים בסוג אחד בלבד. כמו כן יש מרכזי ספא שפונים למגזרים מסוימים. למשל יש כאלו שמציעים שירותי טבילה במקווה לצד הספא ובכך נהנים מהלקוחות של המגזר הדתי . כל מרכז בריאותי חייב להתמקד ולהתמחות בקהל יעד מסוים על מנת להבטיח לעצמו בסיס כלכלי יציב ואיתן. 

ספא מודרני

ספא מודרני פועל באישור משרדי הבריאות והתמ"ת וחייב לעמוד בתקנים מסוימים. יש פקחים מוסמכים שאמונים על הבטחת התקינות של כל מרכז ספא שקיים. במידה ואתם מגיעים לביקור במרכז ספא כלשהו ואין להם מסמכים המעידים על תקינות המקום, עדיף לוותר על הביקור. ספא שפועל ללא פיקוח ראוי יכול להעביר כל מיני חיידקים ומחלות בין הלוחות השונים. חלק חשוב מהתקנים המחייבים של כל אותם מרכזי ספא נוגעים לשמירה על היגיינה ועל ניקיון ברמה סבירה. בעיקר דברים אמורים לגבי כל אותם בריכות ג'קוזי שמצריכות הקפדה יתרה על ניקיון המתקנים  וטוהר המים. 
שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©