שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום חמישי, 19/05/2022 - 05:07
כמות צפיות למאמר זה: 3633
ניקוי ספות

ניקוי ספות

(מאת: אלאקטרו)
31/07/11

ספות עור לא פעם אנו עוברים על יד הספה בבית וחושבים לעצמנו שאנו חייבים, ממש חייבים, לנקות אותה. יחד עם זאת, את מספר הפעמים שבהם אמרנו את זה לעצמנו ובאמת ניגשנו למלאכת ניקוי ספות איכותי, ניתן לספר על יד אחת. ניקוי ספות צריך להיות מושקע ומקיף, לשפשף היטב את הספה, לרסס בחומרי ניקוי מתאימים ולקרצף אותה עם מברשת בכדי להוציא את כל מה שאנו לא מעוניינים שיידבק אליה.

ניקוי ספות הוא דבר אשר קשה לנו אתו במיוחד מכיוון שמדובר ברהיט אשר משמש אותנו הכי הרבה בתוך הבית. הספה היא מקום שאנו מבלים בו זמן לא מועט, ולעיתים אף מתפנקים בשנת צהריים עליה. בנוסף, יש להתאים את סגנון הניקוי וחומרי הניקוי לסוג הספה. ניקוי ספות לא נעשה בצורה אחידה לכל סוגי הספות, ועלינו לבדוק את עמידות הספה לחומר אשר בו אנו מעוניינים להשתמש טרם השימוש בו בכדי לא לפגום בספה. חשוב לדעת כי לרוב ניקוי ספות מתייחס לשכבה העליונה והחיצונית של הספה, כאשר חלקי הפנים שלה מוזנחים. עם הזמן, ספות צוברות לכלוך החודר אליהן פנימה ומשפיע על מראה הספה, ולכן ניקוי ספות שטחי מפסיק להיות יעיל בשלב מסוים, ורצוי לפנות לחברת ניקוי ספות בכדי להשלים את ההליך.

ניקוי ספות באופן עצמאי

ניקוי ספות באופן עצמאי ניתן לערוך ניקוי ספות בבית באופן עצמאי, ולשם כך אספנו עבורכם מספר טיפים. תחילה, רצוי לשאוב את הספה בעזרת שואב אבק, ורק לאחר מכן לנקות ולקרצף אותה. אל תשכחו את ידיות הספה ואת חלקיה הנסתרים (כמו גב הספה, והתחתית). לאחר מכן, בעת ניקוי ספות יש להתחיל לקרצף את הספה. לשם כך יש לרכוש חומר ניקוי ספות מתאים אשר מתאים לסוג הבד של הספה שלכם.

את סוג הבד של הספה תוכלו לראות על גבי התווית המוצמדת אליה, הקפידו על כך בכדי לא לפגום בבד החיצוני ובמראה הספה. בכדי להיות בטוחים טרם תחילת הליך ניקוי ספות, בדקו את עמידות הספה אל מול חומר הניקוי שרכשתם בפינה נסתרת בספה בכדי לוודא כי חומר הניקוי לא פוגע באריג. בעת ניקוי ספות מומלץ להשתמש במקרצף מיוחד אשר עמו תקרצפו את החומר בספה. כמו כן, דעו כי ערבוב של חומץ וסודה לשתייה מביא לידי חומר ניקוי ספות בעל עצמה רבה כנגד כתמים, ולו הקשים והעקשנים ביותר.

ניקוי ספות - תחזוקה

לאחר שהחלטתם להזמין חברת ניקוי ספות, וקיבלתם ספה חדשה למראה, יש לשמור על ניקיונה. מומלץ לנקות את הספה לפחות פעם בשבועיים. ניקוי ספות ביתי כולל שאיבה בעזרת שואב איכותי בשביל להוציא חול ולכלוך מכפלי הספה ומהפינות. במידה ואתם משתמשים בחומרי ניקוי ספות, וודאו כי החומר מתאים לסוג בד הספה וזכרו אותו בפינה נסתרת.

ממליצים על שירות טוב ויעיל ב - סון הניקיו

שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©