שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום חמישי, 19/05/2022 - 04:35
כמות צפיות למאמר זה: 2975
דקים

דקים

(מאת: צוות פורטל רמונט)
17/03/09

הביקוש עבור דקים ופרגולות נמצא במגמת עלייה בכל הקשור ל שיפוצים כבר יותר משנה. בעקבות העלייה בתעריפי המים וייבוש הדשאים, מורגשת מגמה של כיסוי חלק משטח הייבוש על ידי דקים. למעשה בעלי הבתים מבקשים לפצות את עצמם על אובדן השטח הירוק באמצעי שימושי אחר. הבנייה  של דקים באה גם לענות על ההתחממות הגדולה שחלה בטמפרטורות בקיץ. האזרחים הפשוטים רוצים שבסוף היום לאחר שובם מהעבודה, לשבת על גבי  דקים, ליהנות שקצת בריזה מזרח תיכונית ולחוס בצירה של הפרגולה. ישנם כמובן גם דקים שנבנים על מנת לשמש כהכנה לקראת סגירת המרפסת. לאחר שמסיימים לבנות דק ופרגולה- שאינה מצריכה תוספת תשלום לארנונה- בהגיע החורף סוגרים את הקירות מסביב ונהנים מעוד מרפסת סגורה. על פי רוב דקים נועדו לשרת כתוספת רצפה בכניסה לבית לצורך הורדת נעליים. עם השנים כבר החלו להתפתח מהם לכיוונים אחרים. כיום הדקים משמשים באין ספור תחומים ולאין ספור מטרות. אמינותם ואורך החיים שלהם הפכו אותם למקובלים ומבוקשים מאוד.

 

דקים מסחריים

 

במגזר הציבורי יש שימוש נרחב הרבה יותר בכל מיני סוגים של דקים. לא מעט מסעדות ששוכנות על קו החוף בונות דקים על מנת לפתוח שולחנות אל מול הים בימי השמש והחום. כמו כן לא מעט דקים משמשים בתור רחבות ריקודים ואירועים. למעשה דקים יכולים לשמש בעבור ערב רב של שימושים. לנוכחות ולמראה של דקים יש תרומה מכרעת לגבי האווירה והאופי של המקום. הדקים גם מאוד מתאימים לאקלים ולאווירה המזרח תיכונית. השילוב של רצפת עץ קלילה עם שימושים רבים מאוד מתאימה לארכיטקטורה האזורית. גם בכל מה שקשור ליצירת דיאלוג עם הסביבה הרי שהדקים למעשה הרבה פחות רומסים ומאיימים ביחס למשל לבטון ולפלדה. רוב הדקים גורמים נזק מינימאלי לסביבה שבה הם נמצאים ומשתלבים בצורה יפה בנוף.

 

דקים אומנותיים

 

כיום ישנם נגרים שמתמחים בהכנה של דקים על פי הזמנה והתאמה אישית. ישנם כמובן אין ספור סוגי עץ שמהם ניתן להכין דקים ועוד אין ספור דוגמאות וצורות של דקים שניתן לדמיין. ישנם דקים שמתוכננים לשמש רק לצורך אירע חד פעמי וישנם דקים שמיועדים להחזיק שנים על גבי שנים. ישנם מארגני אירועים שמתחים בין השאר בהרכבה ופירוק של דקים לפי אירוע. לעיתים הלקוחות רוצים להרים את האירוע למספר מפלסים ואז הדקים הם הפיתרון המתבקש. הקלות בה ניתן להרכיב ולפרק את הדקים הפכה אותם לפופולאריים מאוד. בכול פעם שבעל שמחה רוצה לשבור קצת את השגרה של המראה הסטנדרטי של האולם, בעזרת הדקים ניתן להוסיף מפלס ובכך ליצור את האפקט של הייחוד והמקוריות.

 

 

שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©