שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום חמישי, 19/05/2022 - 04:10
כמות צפיות למאמר זה: 3117
בדק בית

בדק בית

(מאת: אלקטרו)
06/12/10

אם ב שיפוצים עסקינן לפני מספר שבועות הסתיימה בהצלחה פעולת החילוץ של הכורים הלכודים במכרה הזהב שקרס בצ'ילה. אבל זה כידוע מקרה חריג ולכן זכה לכל התהודה והסיקור התקשורתי בכל רחבי העולם. ברוב המקרים, וזה קורה כל כמה חודשים אנו שומעים על מכרות שקרסו ועל מאות כורים שנקברים חיים וישר מתים מתחת להריסות. זהו הדין גם בכל מה שקשור לעריכת בדק בית לבתים. פעם בכמה זמן אנו שומעים על קיר שקרס, ביוב שעלה על גדותיו או צבר גז ששבק חיים וסיכן עקב כך את חיי הדיירים. את כל המפגעים והתקלות היה ניתן למנוע על ידי בדיקה מקדימה של המבנים השונים, בדיקה פשוטה יחסית שנקראת בהגה המקצועית בדק בית. דין המכרות כדין המבנים- תחזוקה שוטפת נכונה לצד עריכת בדק בית תקופתית- אחת לשנה עד שנתיים יכולה להבטיח חיים שקטים ובעיקר בטוחים יותר. אין כמעט מבנה או בית שלא סובל מפגם שנגרם עוד בעת בנייתו אך כוסה וטויח-תרתי משמע- על ידי היזם והקבלן החלקלקים. רק על ידי עריכת בדק בית ניתן למפות את המבנה מכף רגל ועד ראש, מסף הדלת ועד הגג, לאתר את המפגעים, לדרג אותם מבחינת עדיפות ודחיפות ולגשת לתכנית שיקום ושיפוץ. אין מדובר על פריווילגיה השמורה לבעלי פרוטה.

חשיבותו של בדק בית

ביצוע של בדק בית זאת חובה מוסרית ממדרגה ראשונה. אף אחד לא רוצה שבאמצע שנת הלילה תיפול על ראשו חתיכת טיח או שבעת המקלחת יתפוצץ לו הדוד או שכל מערכת המים תקרוס לפתע פתאום. במבנים משותפים הרי שהסכנה כפולה ומכופלת מכוון שהמערכות הרבה יותר עמוסות ורמת השחיקה שלהם גדולה לאין שיעור מאשר בבית הבודד. חשוב לארגן את וועד הבית ולהעיר את תשומת ליבם של הדיירים הנכבדים כי ללא ביצוע של בדק בית מקצועי ואמין הם ואתם מתגוררים במבנה על זמן שאול.

לאחר קבלת הסכמת הדיירים יש לפנות ולאתר את הקבלן המתאים לביצוע של בדק בית מקצועי ומיומן. ביצוע בידי קבלן חובב ולא קפדני יוביל במוקדם או במאוחר לצורך בעריכת בדק בית נוסף על מנת לאמוד את מידת הנזק שגרם הקבלן הראשון ואיתור המפגעים שאותו נוכל לא השכיל לאתר. בכל מקרה השורה התחתונה נותרת בעינה, בדק בית זהו תהליך אלמנטארי והכרחי. האגודה לתרבות הדיור מסייעת במימון לצד כל מיני גורמים ממשלתיים וציבוריים אחרים שמעודדים את התחזוקה השוטפת והנכונה של הבתים. חשוב להקפיד על התקשרות עם גורמים מקצועיים ואמינים על מנת להבטיח שאותו בדק בית אכן סורק וסוקר את המבנה הנבחר מלפני ומלפנים ולא משאיר שום פינה לחסדי האל.

 

שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©