שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום חמישי, 19/05/2022 - 05:27
כמות צפיות למאמר זה: 3548

טיפים לחיסכון במים בתחזוקת גינה

(מאת: שי , גינון בסגנון אחר)
20.03.09

כיצד מתמודדים עם בעיית המים כשיש גינה לטפל בה?

 

הכנרת מתייבשת וזאת עובדה! את המפלס האדום כבר מזמן עברנו ובכל מקום נוכל לראות את הקמפיין שקורא לאזרחי ישראל להציל את הכינרת. "חסכו במים" מבקשים מאיתנו... איך נוכל להמשיך לטפל ולטפח את גינתנו האהובה??? יש לנו כמה פיתרונות לבעיה זו:- דשא סינטטי:

יריעות העשויות מחומרים סינטטיים (סוג של פלסטיק או סיליקון). הדבר פשוט מאוד: פורשים יריעות על גבי האדמה ויוצרים מרבדי דשא ירוקים ויפים. לא צריך לחכות שהדשא יגדל, הוא נוח ונעים למגע, אינו דורש אחזקה שוטפת, אין צורך לגזום, אינו מלכלך, במעבר דירה אפשר לקחת אותו עימנו  והכי חשוב – חיסכון במים. הרבה אנשים נאלצים ליבש את הגינה שלהם למרות שהיו רוצים לראות ירוק מול העיניים – דשא סינטטי הוא הפיתרון לכך. החיסרון היחיד שלו הוא שהוא יקר. אך אם נחשב את העלויות של האחזקה וההשקיה של דשא רגיל לטווח הארוך, נראה שדשא סינטטי הוא משתלם.

 

אם בכל זאת אתם אוהבים את החי ופיתרון הדשא הסינטטי הוא לא הפיתרון שחיפשתם, ישנם דרכים להישאר עם הדשא החי ועדיין להצליח לחסוך במים:

- שליטה על כמות וזמן ההשקיה:
השקיה ע"י טפטפות וממטרות אשר עובדות עם מחשוב (מערכת השקיה) הקובע זמן השקיה וכמות של מים להשקיה. את הכמות והזמן הנכונים לאותה עונה יחליט הגנן בהתאם לידע שלו (הדבר תלוי גם כן באילו סוגי צמחים יש חוץ מהדשא).

- שעות השקיה (לא טפטפות
ישנם שעות מסוימות ביום שעדיף בהם להשקות, שהן לא שעות שיא של החום אלא החל מהשקיעה ועד השעות המוקדמות של הבוקר. (בשעות השיא המים מתאדים במהירות וההשקיה, אשר איננה יעילה מספיק, דורשת השקיה נוספת בהמשך)

-שימוש בחומרים אורגניים:
בעונות האביב והסתיו יש צורך בשימוש תכוף בחומרים אורגניים שונים. הדבר ישפר את תנאי הקרקע, יעודד ספיחת לחות וחומרי הזנה בעונת הקיץ, משמע- חיסכון בצריכת המים.

- גינה לא חייבת להיות יפה ומסודרת רק מדשא וצמחים:
גינה יפה יכולה להכיל גם טוף מפוזר בצורות/בגדלים/בצבעים שונים, וכן יש את האפשרות לחלוקי נחל או חצץ ואף חלקי חרס ועוד חומרים שונים הקיימים בשוק. כאשר מפזרים חומרים שונים אילו מתחת לנוף הצמחים הקיימים, מופחתת רמת ההתאיידות ונשמרת לחות הקרקע. דבר נוסף הוא, פיזור שאריות גזם ביתי או תעשייתי (המשמש, לאחר פירוקו, כחומר הזנה לצמח).

אפשר לעצב את הגינה כיד הדמיון שלכם ובעזרת בעלי מקצוע.( גננים ) השמים הם הגבול. בכך תהיה גינה חסכונית במים, מיוחדת ויפה.

 

כל הטיפים נועדו לעזור לבעלי הגינות להפחית ולחסוך בשימוש במים שכרגע מאוד יקרים לנו כאזרחי מדינת ישראל. אך עם זאת להמשיך ולשמור על אותה רמה של איכות חיים בגינות השונות. שיהיה בהצלחה...

 

שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©