שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום חמישי, 19/05/2022 - 05:11
כמות צפיות למאמר זה: 3911

תראו מה שצבע יכול לעשות

10/05/09

הטרנדים המובילים בצבע ל- 2009

 

איך ממציאים גוונים חדשים? האם זהו עניין של טעם או גחמה אישיים? איך אפשר לחזות מראש אילו גוונים יתנו את הטון בעונות הקרובות בתחומים שונים ורבים כל כך?

 

אנחנו מאמינים כי גוונים הם חלק חיוני ובלתי נפרד מהמציאות היומיומית שלנו, והם תופסים חלק משמעותי מהסביבה בה אנו חיים – בבית, בעבודה, בשעות הפנאי וכן הלאה.

לפיכך, החיפוש אחר הגוון הבא מתחיל בדיון מורכב, פילוסופי כמעט, המביא אל שולחן העבודה את הנושאים המעסיקים את מרבית המין האנושי בנקודת הזמן בה מתקיים הדיון – השפעות כלכליות, סביבתיות, אקולוגיות, סגנונות חיים ועוד – כולם באים לידי ביטוי בצורה, בחומר, בטקסטורה וכמובן – בגוון.

 

בשנה הקרובה הגוונים והטקסטורות המובילים משקפים את הנושא העיקרי הנמצא על סדר היום העולמי: מודעות ומעורבות סביבתית. המגמה הירוקה מתרחבת אל מעבר לעולם הטבע, ועוסקת גם באיכות האוויר שאנו נושמים ובטיב המים שאנו שותים, על רקע הידלדלות מקורות המים המתוקים. על כן תוכלו למצוא לצד גווני הירוק גם את גווני כחול ותכלת.

הטקסטורות גסות ושואבות את השראתן מחומרים טבעיים כגון משי פראי, פשתן, קנווס ועוד.

 

פן נוסף של המגמה הירוקה הוא החזרה אל החיים העירוניים. כאן ניתן למצוא מבחר רב של גווני אפור, השואבים השראתם מ חומרי הבנייה - בטון, אספלט ומתכת. הדינאמיות והחיים השוקקים בעיר מקבלים חיזוק באמצעות שימוש בשפה הגראפית של סימני הדרך והשילוט – ומציגים גוונים חזקים של צהוב וכתום.

 

החיים העירוניים במאה העשרים ממקדים את תשומת הלב אל פנים הבית, וזה הופך למפלט מהמולת היום-יום, מעין מקדש פרטי. ככזה, הגוונים בו הופכים עמוקים ודרמתיים יותר – אדום יין וחום שוקולד, ואליהם מצטרפים גווני זהב מיושן, ברונזה ופיוטר - שכביכול התיישנו עם השנים ואיבדו מעט מזוהרם אך לא מיוקרתם.

 

מנגד, נמצאת המגמה ההפוכה לחיי העיר התוססים. אלו שמסתייגים מההמולה והשאון מוצאים מפלט במחוזות הכפריים, ואף מרחיקים יותר אל לב הטבע הפראי והמרוחק. הגוונים כאן הם גווני הטבע הסובב אותנו – בין אם מדובר גווני הכפר החמימים והנעימים או בגווני איתני הטבע – השמים, המים והאדמה.

טמבור 

עיצוב בצבע – הטרנדים העדכניים ל 2009 לפי סגנונות חיים:

 

§         הסגנון העירוני [Urban] משקף חיים קצביים ותוססים של המטרופולין הגדול. ההשראה לגוונים הטרנדיים בסגנון העירוני מגיעה מעולם חומרי הבנייה של העיר – בטון, אגרגטים ומתכת: גווני אפור וגוונים טבעיים של חומרי הבניה לסוגיהם, לצד צהוב חזק של שלטים וסימוני דרך. הטקסטורות נעות בין משטחים מנצנצים ומבריקים מאוד לבין משטחים מחוספסים.

 

§         הסגנון הכפרי [Country] מתאים לכל מי שאוהב את החמימות והנועם של חיי הכפר, למי שמתרפק על הפסטורליות והשלווה של חיק הטבע. המראה הכפרי-אותנטי מתקבל משילובי גוונים ססגוניים, בהשראת הצמחייה הים-תיכונית: ורוד בוגנוויליה, צהוב חמנייה ועוד. הסגנון הכפרי בא לידי ביטוי בטקסטורות גסות ומחוספסות, לצד אפקטים המעניקים מראה מיושן – לקירות ולפריטי העץ והמתכת.

 

§         הסגנון היוקרתי [Exclusive] מתאים לכל מי שיש לו אהבה לדרמה... הגוונים מקבלים השראתם מעולם התיאטראות העתיקים של פריז ולונדון, שכל כולם אומרים יוקרה, הוד והדר. הגוונים חמימים ועמוקים, הניואנסים מתקבלים ממתכות שמתיישנות היטב כגון זהב עתיק ונחושת לצד גווני אדום יין. הטקסטורות עשירות בדוגמאות דמויות טפט או מעוטרות בעזרת שבלונה.

§         הסגנון הטבעי [Nature] מהווה חלק מהתחזקות המגמה האקולוגית: הבנייה הירוקה והשימוש באנרגיות חלופיות כגון אנרגיה סולארית יוצרים פלטת גוונים בהירה ומוארת לצד טקסטורות טבעיות כגון טיח מינרלי, סווייד ועוד. כשהגוונים מאופקים ושקטים יחסית, הניואנסים של הטקסטורה הם אלו שעושים את ההבדל: ניתן ליצור מראה מתוחכם באמצעות שימוש במגוון מרקמים: מט, משי, מחוספס, וכן הלאה.

§         הסגנון האתני [Culture] מושפע מהקסם של תרבויות רחוקות כגון סין, יפן ורוסיה, ומסגנונות האר-דקו של תחילת המאה ה-20. הגוונים עשירים, עמוקים וססגוניים. הגימור הוא בעל ברק גבוה או בעל מראה מתכתי – המחזירים את האור והופכים את הגוונים לחיוניים עוד יותר.

§         הסגנון ההוליסטי [Spirit] מושפע מיסודות הטבע – האוויר השקוף, המים הצלולים, האדמה החמימה.
הגוונים בהירים ורעננים ומשרים אווירה מלטפת ומרגיעה – כחלחלים של מים ושמים, ירוקים של לבלוב וכתמתמים של אדמה. הגימורים שקופים למחצה. מבריקים ומחליפים-גוונים, כמו כנפי פרפר.

 

שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©