שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום חמישי, 19/05/2022 - 04:24
כמות צפיות למאמר זה: 3358

טיפים בעיצוב הבית לפי תורת הפאנג שואי

(מאת: שרונה קאופמן יועצת פאנג שוואי בכירה.)
04/04/09

ברכת הבית

רגע לפני שיושבים עם האדריכל, כמה טיפים כלליים שישפרו את הזרימה בבית על פי תורת הפאנג שואי.

אנחנו רוצים שתהיה זרימת אנרגיה טובה בבית ולתת לצ'י את האופציה להיטיב עמנו, ועל כן יש להכיר את הצ'י ואת תנועותיו.
הצ'י (אנרגיית החיים) רוצה לעשות שלושה דברים:
1. להיכנס במלואו.
2. לשוטט.
3. לצאת מהבית.
דמיינו שהצ'י הוא כמו דלי מלא במים. אם שופכים את הדלי בכניסה לבית הוא מתחיל בקו ישר ולאחר מכן מתפזר. כמו המים, כך הצ'י, ולפעמים יש חסימות או הפרעות המונעות מהצ'י להגיע אל כל חדרי הבית.על מנת לספק לצ'י מסלול נח וכדי שנוכל ליהנות מהשפעתו המיטיבה, עלינו לשים לב לכמה דברים וליישם כללי פאנג שואי בסיסיים:
* רצוי שדלת הכניסה תהיה רחבה, יציבה. על מנת שהצ'י ייכנס בנוחות ובמלואו, על הדלת להיות ביחס פרופורציונאלי לבית עצמו ולמידות בני הבית.    הכוונה היא שדייר גבוה לא יצטרך להתכופף כדי להיכנס לביתו, כנ"ל לדייר שמידותיו רחבות.
* חלון מול דלת-גורמת לצ'י לצאת מיד החוצה מבלי להסתובב בבית.
* קיר מול דלת הכניסה-הצ'י נתקע בקיר ויוצא מיד החוצה..
* שירותים מול דלת הכניסה-המים העומדים בשירותים סופחים אליהם את   הצ'י וכך הוא לא ממשיך להסתובב בבית.
* פרוזדור ארוך מול דלת הכניסה-הצ'י יאיץ וכך גם בני הבית יהיו לא נינוחים וממהרים.
* מראה מול דלת הכניסה-הצ'י יפגוש במראה וייזרק החוצה.
* מדרגות מול דלת הכניסה-הצ'י יעלה במדרגות.
אם יש אפשרות מבחינת נתוני השטח, מומלץ לעשות כניסה מוגדרת שתיתן לצ'י (ולבני הבית), להיכנס בנוחות ונינוחות. את ההגדרה ניתן לעשות על ידי הקצאת מקום לשידה קטנה למפתחות, שטיח או שטיח מאריחים, צבע נפרד לאזור הכניסה. על הכניסה להיות מרווחת ולא צרה כדי שלא ייווצר "צוואר בקבוק" שם האנרגיה וגם בני הבית ירגישו מעט נלחצים בכניסה.
טיפ פאנג שואי נוסף: במרכז הבית רצוי לא למקם חדרי שרותים ומדרגות. לפי תורת הפאנג שואי, מרכז הבית הוא המקום בו הצ'י מתחדש מעצים וממשיך במסלולו.
ולסיום: רצוי לחשוב על ה"מראה הראשון", הדבר הראשון שרואים (ושהצ'י פוגש) כאשר נכנסים לבית. אם זהו המטבח או פינת האוכל, מוקד העניין בבית יהיה הזנה, אם יהיה זה הסלון, תשרור בבית אווירה חברתית. אם תהיה זו תמונה שמחה היא תשפיע על בני הבית.
קחו לכם רגע ועצמו עיניים, נשמו עמוק והשקיעו מחשבה בחייכם, דמיינו את ביתכם. זוהי הזדמנות למשוך אל חייכם ואל ביתכם את חלומכם ואת שאיפותיכם. להחליט מה ברצונכם למשוך אל חייכם ואיזו אווירה אתם רוצים שתשרור בביתכם.

שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©